• 1399/08/12 - 14:35
  • - تعداد بازدید: 280
  • - تعداد بازدیدکننده: 54
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

سالنامه آماری شهرداری بندرعباس منتشر می‌شود

شهردار بندرعباس از تدوین و چاپ سالنامه آماری سال ١٣٩٧ و ١٣٩۶ شهرداری بندرعباس و چاپ سالنامه سال ١٣٩٨ در آینده نزدیک خبر داد.

سالنامه آماري شهرداري بندرعباس منتشر مي شود .
شهردار بندرعباس از تدوین و چاپ سالنامه آماری سال ١٣٩٧ و ١٣٩۶ شهرداری بندرعباس و چاپ سالنامه سال ١٣٩٨ در آینده نزدیک خبر داد.


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی زاده با اعلام این خبر اظهار کرد کتاب سالنامه آماری مربوط به سال‌های ١٣٩٧ و ١٣٩۶ شهرداری بندرعباس به چاپ رسیده و تهیه و چاپ کتاب سالنامه آماری ١٣٩٨ نیز در دست اقدام است و به زودی منتشر می‌شود.
وی افزود: گردآوری، صحت‌سنجی و ثبت اطلاعات و آمار عملکرد شهرداری با هدف برنامه‌ریزی هرچه بهتر برای شهر و شهرداری طی فرآیند مدون و جامع بصورت سالانه در دستور کار قرار گرفته است.
شهردار بندرعباس بر رابطه مستقیم سیاستگذاری و برنامه‌‌ریزی‌ها، ارزیابی عملکرد و همچنین تحقق اهداف مجموعه با میزان بهره‌گیری از آمار و اطلاعات صحیح و اثربخش و لزوم تهیه سالنامه آماری تاکید و مدیریت برنامه و بودجه به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی را، به عنوان واحد متولی این امر معرفی کرد.
امینی‌زاده گفت: این مدیریت در همین راستا با هدف فراهم‌سازی زمینه مناسب تصمیم گیری سیاستگذاران و مدیران در برنامه‌ریزی شهری اقدام به مستندسازی عملکرد حوزه‌های مختلف شهرداری و تهیه گزارش مربوطه کرده است.
وی با اشاره به جزئیات این سالنامه آماری افزود: سالنامه مذکور به صورت تک جلدی و مشتمل بر ١٠ فصل است که علاوه بر ارائه آمار مربوط به عملکرد حوزه شهرداری و سازمان‌های زیرمجموعه آن، به تشریح شرایط سرزمین و آب و هوا، اطلاعات جمعیت شناختی، معرفی شهرداری بندرعباس و پیشینه آن پرداخته است.
شهردار بندرعباس همچنین عنوان کرد: کتاب انتشار یافته مربوط به هر سال در مجموع حدود ٢٠٠ صفحه، شامل ١۴٠ جدول ، ۶٠ نمودار و ٢٠ نقشه است.
این مقام مسئول در انتها نیز اظهار کرد: امیدواریم کتاب حاضر مبنای برنامه‌ریزی‌های آتی شهر و همچنین استفاده محققان و دانش‌پژوهان داخل و خارج شهرداری قرار بگیرد.
گفتنی است؛ به منظور سهولت دسترسی به اطلاعات این مجموعه می‌توان با اسكن كد QR نسخه PDF تهیه شده کتاب از طریق سایت شهرداری بندرعباس در قسمت معاونت برنامه ريزي و سرمايه توسعه انساني در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

  • گروه خبری : خبر,سیاسی,اقتصادی,فرهنگی,اجتماعی,گوناگون
  • کد خبر : 10920
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید