ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 31916
 بازدید امروز : 85
 کل بازدید : 120107
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.3750
اخبار > طرح راهبرد توسعه شهر بندرعباس


  چاپ        ارسال به دوست

طرح راهبرد توسعه شهر بندرعباس

به گزارش روابط عمومي معاونت برنامه ريزي شهرداري بندرعباس ،معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس جزئیات طرح راهبرد توسعه شهر بندرعباس(cds) را تشریح کرد:

 

محمد مهدي جهانبخش گفت : شهر کانون جمعیت و بسیار با اهمیت می باشد و به عنوان پدیده ای پیچیده و پویا مطرح است که در گذر زمان همواره دچار تحولاتی کالبدی اجتماعی ، ااقتصادی و حتی سیاسی و فرهنگی می شود . مطمئناً سازمان دادن و نظم بخشیدن به شهر و چگونگی رشد و تحول آن نیازمند موضوع شناسی شهر و مسائل شهری همراه با  برنامه ریزی برای آن می باشد . از طرف دیگر هدف کلان توسعه استراتژیک ایجاد محیط قابل زندگی برای همه همراه با عدالت اجتماعی ، کارایی اقتصادی و پایداری زیست محیطی است در پاسخ به شرایط آینده رویکردی نوین در ادبیات برنامه ریزی تحت عنوان استراتژی توسعه شهری با ماهیت راهبردی و برای کمک به ایجاد دموکراسی تصمیم گیری و بهبود وضع زندگی پیشنهاد گردیده است . استراتژی توسعه شهری برنامه ای است با ماهیت راهبردی که توامان بر تهیه و اجرای یک سند تاکید می کند و تدوین آن بر پایه چشم انداز سازی مشارکتی صورت می پذیرد .این برنامه پروسه آماده سازی یک چشم انداز بلند مدت از آینده شهر است که با یک عملکرد کوتاه مدت طراحی می شود .

وی با اشاره به این موضوع عنوان کرد :شهرداری بندرعباس از ابتدای سال 1398 با همکاری تیم مجرب از اساتید دانشگاه تهران نسبت به تدوین اصول کلی استراتژی توسعه شهر بندرعباس اقدام نمود . در این طرح سعی گردید وضعیت شهر بندرعباس به لحاظ شاخص های استراتژیک توسعه شهری (cds) مورد بررسی قرار گیرد . و این طرح در پایان سال 98 تدوین گردید .هدف از این طرح گذراز الگوی برنامه های جامع شهری به سمت برنامه ریزی استراتژیک  و ایجاد محیط قابل زندگی برای همه همراه با عدالت اجتماعی ، کارایی اقتصادی وزیست محیطی یکپارچه می باشد . این برنامه ریزی راهبردی ، فرایندی مشارکتی است که همه ذینفعان و بهره وران شهری از همه اجزای جامعه را در بر می گیرد .


١٠:١٨ - 1399/05/07    /    شماره : ١٠٤٢٤    /    تعداد نمایش : ١٨٩خروج