ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1391
 بازدید امروز : 102
 کل بازدید : 143037
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.4687
نظريه پايه توسعه استان هرمزگان

نظريه پايه توسعه استان هرمزگان

 نظريه پايه توسعه استان هرمزگان يك سند بالادست و كلان راهبردي است كه مبناي پايه اي براي تعيين و تبيين جهت گيري هاي توسعه منطقه و استخراج سطوح مختلف برنامه ريزي و اجرا است. نظريه پايه مجموعه ديدگاه ها، رويكردها و پيش فرض هاي پذيرفته شده اي را درباره آينده توسعه در بر مي گيرد.

1. هرمزگان در راستاي تحقق جهت گيري ايجاد تعامل نسبي در توزيع و تركيب جمعيت كشور از طريق ارتقاء سطح فعاليت ها و بهبود زير ساخت ها.

2. نوار حاشيه اي كرانه ساحلي استان با قابليت توسعه و با هدف ايجاد تحرك در شبكه هاي ترانزيتي منطقه جنوب كشور تعيين و تجهيز گردد.

3. توسعه مجموعه بندرعباس- قشم در حد مركز تجاري- صنعتي مهم (HUB) در خليج فارس با قابليت ارائه خدمات تخليه و نگهداري كالا، خدمات فرودگاهي و بندري صادرات مجدد و توسعه گردشگري داخلي و خارجي، خدمت اداري و تجاري لازم با گسترش فناوري هاي نوين

4. ايجاد تعادل در توزيع و تركيب جمعيت استان بايد با توجه به توان محيطي عرصه ها، فعاليت هاي اقتصادي قابل استقرار، وسعيت زير ساخت ها و شرايط اقتصادي،اجتماعي و امنيتي منطقه به صورت ارادي و آگاهانه صورت گيرد.

5. توسعه و تجهيز مبادي ورودي و خروجي كالا و تجهيزات و تسهيلات مناسب براي حمل و نقل كالا و مسافر و انتقال انرژي با توجه به استقرارشان در نقطه آغاز دو محور از كريدورهاي شمال- جنوب و ويژگي برخوردار از قابليت اتصال به محورهاي كريدورهاي شرق به غرب و محورهاي منشعب از آن مورد تأكيد است.

6. توسعه صنايع پشتيبان حمل و نقل و خدمات وسائط حمل و نقل دريايي در نوار ساحلي استان اولويت خواهد داشت.

7. گسترش كمي ساير بخش ها و زير بخشها و به وِيژه بخش بهداشت و درمان و ارتقاء ساير شاخص هاي توسعه استان با اولويت بندرعباس به عنوان يك مركز خدمات منطقه اي و در جهت پاسخگويي به نيازهاي آينده مورد تأكيد مي باشد. در اين چهارچوب ارتقاء كمي و كيفي خدمات تخصصي بهزيستي و مددكاري اجتماعي و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي نيز ضرورت خواهد داشت.