ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1787
 بازدید امروز : 24
 کل بازدید : 142959
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.4219
درباره معاونت

 

درباره معاونت

معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری بندرعباس از اواسط مهر ماه 1389 رسماً شروع به فعالیت نمود .این امر محقق گردید تا شهرداری بندرعباس با قوت و تمركز بیشتر در زمینه های برنامه ریزی های شهری و درون سازمانی, بودجه بندی و تخصیص بهینه منابع, جهت دهی، سوق دهی فعالیتها و روال های كاری شهرداری از فرایندهای سنتی و زمان بر به سیستمهای الكترونیكی و در حقیقت حرکت به سوی شهرداری الكترونیك, همچنین نظام مندسازی و برنامه ریزی جهت آموزش مفید و موثر كاركنان شهرداری و ارتقاء آموزشی آنان, بازبینی فرایندهای كاری در اجزاء مختلف شهرداری و بهینه سازی و بهبود این روشها, ارتباط و تعامل دو سویه با شهروندان و تشكیل دبیرخانه نظام پیشنهادها و... به ارائه خدمت به شهروندان عزیز بپردازد. هم اکنون این معاونت به عنوان یکی از معاونت های شش گانه شهرداری بندرعباس با اهداف مهم و خطیری که در ذیل بدان اشاره خواهد شد, به انجام وظایف خود پرداخته و به نحوی به عنوان دیده بان امور اجرایی و شهری و راهبر و برنامه ریز در حوزه فعالیت های شهرداری عمل می کند.

اهداف تشکیل معاونت برنامه ریزی و توسعه

1- نهادینه سازی اصل برنامه ریزی و توسعه هرچه بیشتر فعالیت های فکری و نرم افزاری در شهرداری بندرعباس در قالب تدوین برنامه های بلند مدت و میان مدت و سالیانه و تخصیص بهینه منابع


۲- بسترسازی تحقق شهرداری الکتریکی و زمینه سازی و بهره برداری هرچه بیشتر از فناوری اطلاعات و ارتباطات در انجام فعالیتهای شهرداری.


۳- هماهنگی اهداف و هم افزایی فعالیت های واحدهای مختلف شهرداری اعم از معاونت ها, شهرداری مناطق و سازمان ها و شرکت های وابسته با توجه به سیاست ها و برنامه های کلان شهرداری.


۴- یافتن راهکارهای علمی, پژوهشی و تصمیم سازی برای رفع مشکلات شهر و شهرداری بر مبنای آمار و اطلاعات علمی بر اساس مطالعات و پژوهش های کاربردی مرتبط.


۵- زمینه سازی بهبود مستمر و تعالی و سر آمدی شهرداری بندرعباس با بهره برداری و استقرار سیستم های نوین مدیریتی در شهرداری و افزایش کیفیت ارائه خدمات.


۶- افزایش بهره وری منابع انسانی شهرداری بندرعباس از طریق طراحی ساختار سازمانی کارآمد, زمینه سازی مشارکت هرچه بیشتر کارکنان و آموزش آن ها.


۷- تهیه و تنظیم بودجه سالیانه کارآمد جهت اجرای برنامه های شهرداری و نظارت بر اجرای صحیح آن.